Archiwum kategorii: Pałka Teleskopowa
Śmiertelnie pobił pałką teleskopową
Dwaj mieszkańcy Tarnowa pokłócili się przed sklepem monopolowym. – Awantura przybrała nieoczekiwany obrót. Jeden z nich wyjął z kieszeni krótki przedmiot, którym energicznie machnął. Wysunęła się metalowa pałka teleskopowa – relacjonuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. 26-latek zadał swojemu przeciwnikowi kilka ciosów. Uderzył go miedzy innymi w udo, plecy i głowę. – Pokrzywdzony osunął się na betonowy chodnik, natomiast napastnik zbiegł – podaje Kilmek.
Czytaj dalej
Obrona przed atakiem nożownika
Nagłe Zatrzymanie Krążenia – Algorytm RKO
Według Europejskiej Rady Resuscytacji na podstawie analizy 700 000 zgonów (w Europie) na miejscu zdarzenia do uratowania było 40% osób zmarłych.
Również w Polsce z roku na rok wzrasta liczba zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia. Na każde 10 000 osób umiera 46, co oznacza że co roku odnotowuje się ponad 100 000 zgonów wywołanych chorobami serca. Spośród pacjentów zapadających na Nagłe Zatrzymanie Krążenia poza szpitalem udaje się uratować w Polsce jedynie 5%.
Możemy to zmienić. Naucz się jak uratować ludzkie życie!
Czytaj dalej
Policjant pobił łomem (lub pałką teleskopową) ofiarę bójki
ESDS (33) – wywiad z Sławkiem Goździkiem – twórcą systemu samoobrony ESDS
Wywiad ze Sławkiem Goździkiem – twórcą systemu samoobrony ESDS (Explosive Self Defence System). Założyciel International Police Defensive Tactics Association. Jest policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji, pałki teleskopowej, wyszkolenia strzeleckiego, instruktorem Point Shooting oraz instruktorem konceptu Active Shooter.
Od 1989 roku prowadzi kursy ESDS dla pracowników policji szwedzkiej, amerykańskiej, angielskiej, duńskiej, austriackiej, niemieckiej i polskiej. Niektóre aspekty ESDS wprowadzone zostały do nowego programu szkoleniowego policji w Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.
Od 1995 roku prowadzi szkolenia w zakresie ESDS w Polsce dla państwowych służb mundurowych, pracowników ochrony oraz innych osób zajmujących się zawodowo bezpieczeństwem publicznym.
Nagłe Zatrzymanie Krążenia – użyj AED!
AED – Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które jest wstanie ogarnąć każdy.
Defibrylator AED używamy tylko w przypadku, kiedy znajdujemy nieprzytomnego poszkodowanego i po ocenie oddechu stwierdzimy jego brak. Wówczas mamy do czynienia z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia (NZK).
(2) KRAV MAGIA – Obrona przed pałką teleskopową
Nie wiem co to za „mocna ekipa” na zdjęciu. I mnie to nie interesuje. Ale ubawiłem się oglądając poniższe zdjęcie. Nie próbujcie tego robić w realu ponieważ pałka teleskopowa zawsze wygra z ręką. Połamana ręka goi się naprawdę długo. A jak ktoś uważa inaczej to proszę o kontakt. Zrobimy pojedynek.
No chyba, że to jest obrona przed czarodziejską różdżką, a zajęcia prowadzi profesor Akademii Pana Kleksa. Z magikami lepiej nie zadzierać 🙂
(3) Pałka Teleskopowa – test wytrzymałości
Proste i skuteczne narzędzie obronne dla służb mundurowych oraz osób cywilnych. Na rynku w sprzedaży najczęściej występują pałki teleskopowe:
1. Hartowane – wykonane z mocnej i hartowanej stali. Nie do zajechania podczas treningu i w użyciu. Polecam produkty firm ESP, ASP, Monadnock i innych renomowanych producentów zaopatrujących w swoje produkty służby mundurowe.
2. Nie hartowane – wykonane ze stali, ale takiej jakiejś bardziej chyba mniej stalowej. Więc uważajcie na to co kupujecie bo się można bardzo zdziwić.
(2) Pałka Teleskopowa – nowy ŚPB w Polskiej Policji
Przyjęta potocznie nazwa „pałka teleskopowa” bezpośrednio związana jest z jej członową budową, która w zależności od długości poszczególnych ogniw może osiągnąć wymiar od 20 cm po złożeniu do 55 cm po ich rozwinięciu. Dzięki nowelizacji przepisów przez resort spraw wewnętrznych pałki tego typu znalazły się na wyposażeniu Policji.
Czytaj dalej
(1) Wyjęcie pałki musi być zasadne
Kiedy wprowadzono w Wielkiej Brytanii pałkę teleskopową?
W 1996 roku. Do tego momentu policja angielska była wyposażona w sztywne pałki akrylowe o długości 22 cali (ok. 55 cm) i 24 cali (ok. 60 cm) oraz miękkie pałki gumowe o długości 26 cali (ok. 65 cm). Jednak, jak wynikało z analizy zagrożeń, policjanci po przybyciu na miejsce interwencji często zostawiali je w samochodach, a tym samym stawali się łatwym celem dla nożowników, ponieważ nie posiadali na swoim wyposażeniu broni palnej.