Zabezpieczony: Lepiej być przygotowanym

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Emergency Bandage – opatrunek izraelski

Emergency Bandage znany jest w środowisku ratowników taktycznych jako „opatrunek izraelski” to innowacyjny, sprawdzony na polu walki produkt pierwszej pomocy, tamujący wypływ krwi z boleśnie krwawiących ran jeszcze przed przewiezieniem do szpitala. Stanowi idealne rozwiązanie w postępowaniu w nagłych wypadkach, kiedy liczy się każda chwila. Produkowany jest przez firmę First Care Products Ltd.


Czytaj dalej

(1) Strzelanie z broni krótkiej z wykorzystaniem latarki

Latarka jest niezbędnym uzupełnieniem broni palnej w nocy. Pozwala ona na dobre celowanie do przeciwnika i oślepia go. Jedną z technik użycia latarki w strzelaniu z pistoletu jest trzymanie jej w ręce nieuzbrojonej w pistolet i daleko od własnego ciała.
Przeciwnik w ciemnościach widzi tylko światło, które go oślepia i prawdopodobnie jeśli jest również uzbrojony w broń palną to będzie strzelał w kierunku tego światła.
W ciemnościach ten, kto potrafi pierwszy oświetlić przeciwnika, ma szansę na zwycięstwo.
Zdjęcie i tekst pochodzą z książki porucznika Jerzego Podolskiego „Pistolet w sporcie i samoobronie”  wydanej w 1928 roku.
Czytaj dalej

Służba Ochrony Lotniska – Dodatek służbowy

Reporterzy programu „Po prostu” dotarli do materiałów z kamer przemysłowych gdańskiego lotniska, z których niezbicie wynika, że tamtejsze służby ochrony łamały prawo. Przywłaszczały sobie przedmioty, których pasażerowie nie mogli wnieść na pokład, gdyż zostały uznane za niebezpieczne.

Profilaktyka antyterrorystyczna – na co należy zwracać uwagę

Ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu oraz Brukseli były dokładnie zaplanowane. Terroryści nie mieli żadnym problemów w poruszaniu się po tych miastach, byli doskonale zorientowani w terenie oraz mieli zaplanowane drogi ucieczki oraz kryjówki. Czyli nie przyjechali do Paryża oraz Brukseli na kilka godzin lub dni przed zamachem.
Każdy atak terrorystów poprzedzony jest przygotowaniami do przeprowadzenia zamachu. Należy rozpoznać cel ataku, zmagazynować lub przewieźć niezbędny sprzęt oraz „zagospodarować” w terenie ludzi zapewniając im odpowiednią legendę np. student, uchodźca, turysta, pielgrzym itp.

Jak dobrze wszyscy wiemy najważniejsza jest profilaktyka. Już niedługo w Polsce odbędą się dwie duże imprezy Szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. Każdy więc powinien zwracać szczególną uwagę na pewne osoby, nietypowe zachowania oraz dziwnie wyglądające pakunki. Jeśli coś nas zaniepokoi powinniśmy natychmiast poinformować o tym policję, tylko w ten sposób być może uda się zapobiec tragedii.

Czytaj dalej

(17) Aktywny Strzelec obezwładniony przez studenta

W czerwcu 2014 roku Aktywny Strzelec wtargnął na teren kampusu Seattle Pacific University w stanie Waszyngton. W wyniku jego działań została zabita 1 osoba, a 3 kolejne zostały ranne.
Aktywny Strzelec został powstrzymany przez studenta za pomocą gazu obronnego. Student wyczekał moment, gdy uzbrojony w broń palną napastnik musiał przeładować broń i skutecznie zaatakował go gazem. Następnie zabrał napastnikowi broń długą i uciekł na zaplecze. Z zaplecza widząc, że gaz obronny zadziałał skutecznie ponownie wybiegł do napastnika i skutecznie go unieruchomił co pozwoliło na jego całkowite rozbrojenie oraz oddanie w ręce policji.

Jak poprowadzić akcję ratunkową?

Film przedstawia procedury powiadamiania załóg pogotowia ratunkowego przez bezpośrednich świadków zdarzeń oraz czynności jakie należy wykonać by możliwie jak najbardziej ułatwić dojazd na miejsce zdarzenia załodze ratownictw medycznego.


Zabezpieczony: Polscy terroryści ISIS

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Jak przeżyć atak terrorystów

Jeśli w miejscu publicznym w którym aktualnie przebywasz ktoś zaczyna strzelać – to albo coś zrobisz, albo być może zaraz zginiesz!

Uciekaj!
– jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie rozległy się strzały, uciekaj z miejsca zagrożonego – nie ratuj rzeczy osobistych i nie staraj się za wszelką cenę pomagać innym;
– biegnij pochylony, obserwuj teren i myśl którędy możesz się wydostać z miejsca zagrożonego atakiem.
Czytaj dalej

Zamach bombowy

Zamach bombowy jest najgroźniejszym typem zamachu terrorystycznego. Specyfika zamachu bombowego polega na tym, że nie rozróżnia on „swoich” czy „obcych”. Ofiarą zamachu może stać się każdy, kto będzie przebywał w pobliżu miejsca wybuchu. Nie maja na to wpływu jego poglądy polityczne, majątek, kolor skóry lub wyznanie. Ofiarą zamachu terrorystycznego może stać się matka z dzieckiem, emeryt lub polityk. Informacji o zagrożeniu terrorystycznym nie wolno bagatelizować lub lekceważyć.

                                       Co zrobić, gdy rozpęta się piekło?

Czytaj dalej

Zabezpieczony: Dobry terrorysta to martwy terrorysta – Strzelaj żeby zabić!

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Nie potrzeba nam terrorystów – wystarczy, że służby „pracują” i robi się niebezpiecznie

Wstępna ekspertyza z wypadku prezydenckiej limuzyny trafiła do szefa MSWiA. „Gazeta Wyborcza” dotarła do tego tekstu i publikuje płynące z niej wnioski. Jedno jest pewne – o zamachu nie może być mowy.
Prawdopodobnie oszczędzano na bezpieczeństwie i skończyło się wypadkiem. Hipoteza o celowym uszkodzeniu opony szybko zniknęła, pozostały inne. Także bulwersujące.
Czytaj dalej

„Cywilna” Apteczka

Na współczesnym rynku medycznym znajduje się wiele pozycji, które mogą być przydatnym elementem wyposażenia „cywilnej” apteczki.
Dobranie odpowiedniego ekwipunku jest oczywiście związane z tym na jak długo będziemy się wybierać, gdzie a także od umiejętności i wiedzy jakimi dysponujemy. Nie ma bowiem nic gorszego jak noszenie sprzętu, o którym nie ma się żadnego pojęcia.
Rozpoczęcie kompletowania takiego pakietu może być kłopotliwe, dlatego dobrze mieć jakąś „bazę”. Świetnie w tej roli sprawdza się protokół MARCH, który jest używany nie tylko w wojskach specjalnych.

Czytaj dalej