Aplikacja ratująca życie !

Jak wskazuje sama nazwa, „Na pomoc Podkarpacie”, aplikacja działa tylko na terenie województwa. Jednak, gdy ktoś będąc poza nim zadzwoni z niej, to dyspozytor z najbliższej jednostki może przekazać informacje o wypadku do Rzeszowa i wówczas zostaną podane informacje o lokalizacji.

Czytaj dalej

Służba Ochrony Lotniska – Dodatek służbowy

Reporterzy programu „Po prostu” dotarli do materiałów z kamer przemysłowych gdańskiego lotniska, z których niezbicie wynika, że tamtejsze służby ochrony łamały prawo. Przywłaszczały sobie przedmioty, których pasażerowie nie mogli wnieść na pokład, gdyż zostały uznane za niebezpieczne.

Jak poprowadzić akcję ratunkową?

Film przedstawia procedury powiadamiania załóg pogotowia ratunkowego przez bezpośrednich świadków zdarzeń oraz czynności jakie należy wykonać by możliwie jak najbardziej ułatwić dojazd na miejsce zdarzenia załodze ratownictw medycznego.


„Cywilna” Apteczka

Na współczesnym rynku medycznym znajduje się wiele pozycji, które mogą być przydatnym elementem wyposażenia „cywilnej” apteczki.
Dobranie odpowiedniego ekwipunku jest oczywiście związane z tym na jak długo będziemy się wybierać, gdzie a także od umiejętności i wiedzy jakimi dysponujemy. Nie ma bowiem nic gorszego jak noszenie sprzętu, o którym nie ma się żadnego pojęcia.
Rozpoczęcie kompletowania takiego pakietu może być kłopotliwe, dlatego dobrze mieć jakąś „bazę”. Świetnie w tej roli sprawdza się protokół MARCH, który jest używany nie tylko w wojskach specjalnych.

Czytaj dalej