Świadek w sądzie czasami potrafi zaskoczyć :)

W czasie rozprawy w małym miasteczku na Południu, oskarżyciel wezwał swego pierwszego świadka, starszą kobietę. Zwrócił się do niej i zapytał: „Mrs. Jones, czy pani mnie zna?”

Odpowiedziała: „Tak, znam pana, panie WIlliams. Znam cię od małego chłopca i szczerze mówiąc byłeś dla mnie wielkim rozczarowaniem. Kłamiesz, zdradzasz żonę, manipulujesz ludźmi i obgadujesz za ich plecami. Myślisz, że jesteś kimś wielkim, ale nie masz na tyle rozumu, aby zdać sobie sprawę z tego, że nie jesteś niczym więcej jak gryzipiórkiem. Tak, znam cię”.

Prawnik był w szoku. NIe wiedząc, co robić dalej, wskazał przez całą salę i zapytał: „MRs, Jone, czy zna pani obrońcę?”

Ponownie odpowiedziała: „Ależ tak, znam pana Bradley od kiedy był młodzieńcem, również, Jest leniwy, zajadły i ma problem z piciem. Nie potrafi zbudować normalnej relacji z nimi, a jego prawnicza praktyka należy do najgorszych w całym stanie. Nie wspominając o tym, że zdradził żonę z trzema kobietami. jedną z nich byłą pana żona. Tak, znam go”.

Obrońca niemal skonał.

Sędzia zaprosił obu prawników do siebie i bardzo cicho powiedział:
„Jeśli któryś z was, idiotów, zapyta czy ona zna mnie, posadzę was obu na krześle elektrycznym”.

Zaszufladkowano do kategorii Humor

„Szkolenie” antyterrorystyczne w szkole

Standard szkolenia w Polsce jest różny – jednak jedno nie ulega wątpliwości jeśli tematem szkolenia są rzeczy skomplikowane i poważne to grupa powinna być mniejsza. Chodzi o to, aby uczestnicy takiego szkolenia wynieśli z niego wiedzę i umiejętności.

W związku ze Szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży w całej Polsce ruszyły różnego rodzaju szkolenia antyterrorystyczne organizowane m.in. przez policję. W końcu ktoś w naszym kraju zauważył, że nie mieszkamy na izolowanej wyspie i w związku z rozwojem plagi XXI wieku jakim jest międzynarodowy terroryzm podjęto decyzję o tym, że musimy zacząć kształcić obywateli jak przetrwać zamach terrorystyczny.

W Polsce oczywiście zawsze liczył się papier i statystyki. Jak ktoś napisał, że zorganizował szkolenie i podpiął do tego statystykę z odpowiednio dużą liczbą jego uczestników to awans pewnie ma murowany. Więc co niektórych chyba fantazja poniosła i ruszyli w teren niosąc „kaganek antyterrorystycznej edukacji”.

Na efekty długo czekać nie trzeba było 🙂

(2) KRAV MAGIA – Obrona przed pałką teleskopową

Nie wiem co to za „mocna ekipa” na zdjęciu. I mnie to nie interesuje. Ale ubawiłem się oglądając poniższe zdjęcie. Nie próbujcie tego robić w realu ponieważ pałka teleskopowa zawsze wygra z ręką. Połamana ręka goi się naprawdę długo. A jak ktoś uważa inaczej to proszę o kontakt. Zrobimy pojedynek.

No chyba, że to jest obrona przed czarodziejską różdżką, a zajęcia prowadzi profesor Akademii Pana Kleksa. Z magikami lepiej nie zadzierać 🙂

(1) KRAV MAGIA – samoobrona z Krainy Mchu i Paproci

KRAV MAGIA to nowy wpis tematyczny tej strony poświęcony wszystkim odmianom i stylom tajemniczych sztuk walki wręcz, samoobrony i technikom szybkiego obezwładniania napastnika.
KRAV dotyczy „tajemnych technik jakie oddziały specjalne stosują na całym świecie”. MAGIA zaś to „wiara w cuda, że tego ktoś się jest w stanie szybko nauczyć i że to zadziała”.
MAGICY to instruktorzy tych tajemnych sztuk i systemów zabijania śmiechem. Czyli koledzy HARREGO POTTERA od machania różdżką i nie tylko. To mistrzowie opowieści z Krainy Mchu i Paproci, koledzy Żwirka i Muchomorka oraz tytułowani profesorowie Akademii Pana Kleksa.

Czytaj dalej