Samoobrona Kobiet – według policji w Finlandii

W odpowiedzi na zwiększoną liczbę napadów na tle seksualnym, fińska policja opublikowała specjalny film instruktażowy przeznaczony dla kobiet. Nagranie nosi tytuł „Powiedz Nie!”.

W Finlandii gaz pieprzowy podlega ustawie o broni palnej i jego posiadanie wymaga licencji. Licencje takie wydawane są do samoobrony oraz osobom pracującym w zawodach, które wymagają posiadania takiego gazu. Według fińskich władz jest to sposób na powstrzymanie wzrastającej przestępczości w kraju. Statystyki pokazują jednak, że zakaz odniósł odwrotny skutek. Kryminaliści nadal posiadają broń, a kobiety – w obliczu napastnika – pozostają bezbronne, bo posiadanie gazu jest karalne.

Policja zasugerowała więc inny sposób na obronę przed gwałcicielem. Według przygotowanego przez nią filmu, najlepszym sposobem jest powiedzenie: „Stop”, wyglądanie na złą i uderzenie potencjalnego gwałciciela torebką.
Czytaj dalej

(2) KRAV MAGIA – Obrona przed pałką teleskopową

Nie wiem co to za „mocna ekipa” na zdjęciu. I mnie to nie interesuje. Ale ubawiłem się oglądając poniższe zdjęcie. Nie próbujcie tego robić w realu ponieważ pałka teleskopowa zawsze wygra z ręką. Połamana ręka goi się naprawdę długo. A jak ktoś uważa inaczej to proszę o kontakt. Zrobimy pojedynek.

No chyba, że to jest obrona przed czarodziejską różdżką, a zajęcia prowadzi profesor Akademii Pana Kleksa. Z magikami lepiej nie zadzierać 🙂

(1) KRAV MAGIA – samoobrona z Krainy Mchu i Paproci

KRAV MAGIA to nowy wpis tematyczny tej strony poświęcony wszystkim odmianom i stylom tajemniczych sztuk walki wręcz, samoobrony i technikom szybkiego obezwładniania napastnika.
KRAV dotyczy „tajemnych technik jakie oddziały specjalne stosują na całym świecie”. MAGIA zaś to „wiara w cuda, że tego ktoś się jest w stanie szybko nauczyć i że to zadziała”.
MAGICY to instruktorzy tych tajemnych sztuk i systemów zabijania śmiechem. Czyli koledzy HARREGO POTTERA od machania różdżką i nie tylko. To mistrzowie opowieści z Krainy Mchu i Paproci, koledzy Żwirka i Muchomorka oraz tytułowani profesorowie Akademii Pana Kleksa.

Czytaj dalej