Policja (USA) strzeliła do osoby „uzbrojonej” w wiatrówkę 80 razy !

Zanim zaczniecie paradować z bronią pneumatyczną, ASG, paintball lub DEKO po ulicy ZASTANÓWCIE SIĘ czy warto. Czy swoim zachowaniem nie stworzycie zagrożenia dla siebie i osób postronnych.

PAMIĘTAJCIE o tym, że wezwany na miejsce zdarzenia patrol policji składa się z min. 2 osób, które są lepiej lub gorzej wyszkolone, wypoczęte lub zmęczone, zdrowe lub chore – są po prostu ludźmi z wszelkimi ich zaletami lub wadami. W związku z powyższym, albo podejdą do Was spokojnie i zagadają co to jest za fajna „giwerka” albo będzie bardziej nerwowo i skończy się to dla Was postrzeleniem lub śmiercią.
Pokrowiec do przechowywania broni nie jest żadnym luksusowym towarem – jeśli Was na niego nie stać (kosztuje już od 30 zł) to możecie swoja ulubioną broń zapakować do torby, worka po kartoflach lub owinąć kocem. Po co prowokować los.

Czytaj dalej

„Centralne Laboratorium Kretynizmu”

Za Iweb:
„Mili panowie z ABW zarekwirowali mi przekrój szkoleniowy PM-63 Rak w związku z prowadzeniem sprawy sądowej firmie od której owy przekrój kupiłem.Mianowicie podczas kontroli w tejże firmie znaleziono dwa egzemplarze przekrojów tj.jeden Rak jeden AKM które CLK uznało za sprawne egzemplarze broni.W związku z tym funkcjonariusze ABW jeżdżą po całej Polsce i rekwirują wszystkie przekroje sprzedane przez tą firmę.Następnie wyślą je do CLK w celu sprawdzenia czy jest więcej takich niespodzianek.”

No dobrze zastanówmy się o co chodzi. Bandziorów trudno się łapie, łatwiej jest ścigać praworządnych obywateli lub przedsiębiorców. Rozumiem że prokurator czy funkcjonariusz ABW próbuje podreperować statystyki i znaleźć haka na każdego na kogo się da. Na posiadaczy przekrojów „bo przecież mają sprawną broń palną bez pozwolenia”, na firmę sprzedającą przekroje „bo  sprzedając w pełni sprawną broń niezgodnie z przepisami złamała prawo”. Chciałbym wiedzieć który zabawia się za nasze pieniądze w ściganie właścicieli przekrojów broni palnej.

Co to jest przekrój broni palnej pokazują zdjęcia zamieszczone poniżej:
Czytaj dalej

(1) Terroryzm – 211 szt. nielegalnej broni palnej w garażu

21 listopada 2015r. w jednym z bytomskich garaży znaleziono ponad dwieście pistoletów i karabinów, ich części składowe oraz amunicję. Policjanci poszukują właściciela tego śmiercionośnego arsenału. Za nielegalne posiadanie takiego uzbrojenia grozi 8 lat więzienia, zaś za obrót bronią można trafić za kraty nawet na 10 lat.


Czytaj dalej

Broń nie służy do zabawy

Zasady bezpiecznego posługiwania się bronią – BLOS!

Bezpieczne posługiwanie się bronią można sprowadzić do czterech podstawowych zasad określonych skrótem BLOS:

B – BROŃ – każdą broń traktujemy jak załadowaną do momentu sprawdzenia. Jeśli odejdziemy od swojej broni, po powrocie również sprawdzamy, czy nie jest ona załadowana. Broń sprawdzamy również po zakończeniu ćwiczeń.

L–LUFA – nie kierujemy lufy w stronę osób i miejsc nie stanowiących celu. Przez cały czas posługiwania się bronią kontrolujemy jej położenie. Zasady tej przestrzegamy bez względu na stopień załadowania broni. W przypadku treningu postaw „na sucho”, broni palnej używamy tylko w przypadku braku atrap, w sposób uniemożliwiający jej załadowanie.

O–OTOCZENIE – sprawdzamy otoczenie przed, obok i za celem zanim oddamy strzał. Pamiętamy o tym, że pociski z broni palnej mogą przebić cel, a także, że ktoś może wbiec nam w linię celowania podczas oddawania strzału.

S–SPUST – palec na język spustowy kładziemy dopiero w momencie oddawania strzału. Gdy nie strzelamy, palec spoczywa poza kabłąkiem (osłoną języka spustowego).

Czytaj dalej