Zabezpieczony: Lepiej być przygotowanym

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Emergency Bandage – opatrunek izraelski

Emergency Bandage znany jest w środowisku ratowników taktycznych jako „opatrunek izraelski” to innowacyjny, sprawdzony na polu walki produkt pierwszej pomocy, tamujący wypływ krwi z boleśnie krwawiących ran jeszcze przed przewiezieniem do szpitala. Stanowi idealne rozwiązanie w postępowaniu w nagłych wypadkach, kiedy liczy się każda chwila. Produkowany jest przez firmę First Care Products Ltd.


Czytaj dalej

Profilaktyka antyterrorystyczna – na co należy zwracać uwagę

Ostatnie zamachy terrorystyczne w Paryżu oraz Brukseli były dokładnie zaplanowane. Terroryści nie mieli żadnym problemów w poruszaniu się po tych miastach, byli doskonale zorientowani w terenie oraz mieli zaplanowane drogi ucieczki oraz kryjówki. Czyli nie przyjechali do Paryża oraz Brukseli na kilka godzin lub dni przed zamachem.
Każdy atak terrorystów poprzedzony jest przygotowaniami do przeprowadzenia zamachu. Należy rozpoznać cel ataku, zmagazynować lub przewieźć niezbędny sprzęt oraz „zagospodarować” w terenie ludzi zapewniając im odpowiednią legendę np. student, uchodźca, turysta, pielgrzym itp.

Jak dobrze wszyscy wiemy najważniejsza jest profilaktyka. Już niedługo w Polsce odbędą się dwie duże imprezy Szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. Każdy więc powinien zwracać szczególną uwagę na pewne osoby, nietypowe zachowania oraz dziwnie wyglądające pakunki. Jeśli coś nas zaniepokoi powinniśmy natychmiast poinformować o tym policję, tylko w ten sposób być może uda się zapobiec tragedii.

Czytaj dalej

(17) Aktywny Strzelec obezwładniony przez studenta

W czerwcu 2014 roku Aktywny Strzelec wtargnął na teren kampusu Seattle Pacific University w stanie Waszyngton. W wyniku jego działań została zabita 1 osoba, a 3 kolejne zostały ranne.
Aktywny Strzelec został powstrzymany przez studenta za pomocą gazu obronnego. Student wyczekał moment, gdy uzbrojony w broń palną napastnik musiał przeładować broń i skutecznie zaatakował go gazem. Następnie zabrał napastnikowi broń długą i uciekł na zaplecze. Z zaplecza widząc, że gaz obronny zadziałał skutecznie ponownie wybiegł do napastnika i skutecznie go unieruchomił co pozwoliło na jego całkowite rozbrojenie oraz oddanie w ręce policji.

Jak poprowadzić akcję ratunkową?

Film przedstawia procedury powiadamiania załóg pogotowia ratunkowego przez bezpośrednich świadków zdarzeń oraz czynności jakie należy wykonać by możliwie jak najbardziej ułatwić dojazd na miejsce zdarzenia załodze ratownictw medycznego.


Zabezpieczony: Polscy terroryści ISIS

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Jak przeżyć atak terrorystów

Jeśli w miejscu publicznym w którym aktualnie przebywasz ktoś zaczyna strzelać – to albo coś zrobisz, albo być może zaraz zginiesz!

Uciekaj!
– jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie rozległy się strzały, uciekaj z miejsca zagrożonego – nie ratuj rzeczy osobistych i nie staraj się za wszelką cenę pomagać innym;
– biegnij pochylony, obserwuj teren i myśl którędy możesz się wydostać z miejsca zagrożonego atakiem.
Czytaj dalej

ESDS (33) – wywiad z Sławkiem Goździkiem – twórcą systemu samoobrony ESDS

Wywiad ze Sławkiem Goździkiem – twórcą systemu samoobrony ESDS (Explosive Self Defence System). Założyciel International Police Defensive Tactics Association. Jest policyjnym instruktorem taktyki i techniki interwencji, pałki teleskopowej, wyszkolenia strzeleckiego, instruktorem Point Shooting oraz instruktorem konceptu Active Shooter.
Od 1989 roku prowadzi kursy ESDS dla pracowników policji szwedzkiej, amerykańskiej, angielskiej, duńskiej, austriackiej, niemieckiej i polskiej. Niektóre aspekty ESDS wprowadzone zostały do nowego programu szkoleniowego policji w Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.
Od 1995 roku prowadzi szkolenia w zakresie ESDS w Polsce dla państwowych służb mundurowych, pracowników ochrony oraz innych osób zajmujących się zawodowo bezpieczeństwem publicznym.