(1) Strzelanie z broni krótkiej z wykorzystaniem latarki

Latarka jest niezbędnym uzupełnieniem broni palnej w nocy. Pozwala ona na dobre celowanie do przeciwnika i oślepia go. Jedną z technik użycia latarki w strzelaniu z pistoletu jest trzymanie jej w ręce nieuzbrojonej w pistolet i daleko od własnego ciała.
Przeciwnik w ciemnościach widzi tylko światło, które go oślepia i prawdopodobnie jeśli jest również uzbrojony w broń palną to będzie strzelał w kierunku tego światła.
W ciemnościach ten, kto potrafi pierwszy oświetlić przeciwnika, ma szansę na zwycięstwo.
Zdjęcie i tekst pochodzą z książki porucznika Jerzego Podolskiego „Pistolet w sporcie i samoobronie”  wydanej w 1928 roku.
Czytaj dalej

Policja (USA) strzeliła do osoby „uzbrojonej” w wiatrówkę 80 razy !

Zanim zaczniecie paradować z bronią pneumatyczną, ASG, paintball lub DEKO po ulicy ZASTANÓWCIE SIĘ czy warto. Czy swoim zachowaniem nie stworzycie zagrożenia dla siebie i osób postronnych.

PAMIĘTAJCIE o tym, że wezwany na miejsce zdarzenia patrol policji składa się z min. 2 osób, które są lepiej lub gorzej wyszkolone, wypoczęte lub zmęczone, zdrowe lub chore – są po prostu ludźmi z wszelkimi ich zaletami lub wadami. W związku z powyższym, albo podejdą do Was spokojnie i zagadają co to jest za fajna „giwerka” albo będzie bardziej nerwowo i skończy się to dla Was postrzeleniem lub śmiercią.
Pokrowiec do przechowywania broni nie jest żadnym luksusowym towarem – jeśli Was na niego nie stać (kosztuje już od 30 zł) to możecie swoja ulubioną broń zapakować do torby, worka po kartoflach lub owinąć kocem. Po co prowokować los.

Czytaj dalej

26 tysięcy nowych karabinków dla polskiej armii

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę z Fabryką Broni „Łucznik” w Radomiu na dostawę 17 621 sztuk 5,56 mm karabinków szturmowych wz. 96 BERYL oraz 8400 sztuk 5,56 mm karabinków wz. 96 MINI-BERYL dla polskich żołnierzy. Łączna wartość kontraktu szacowana jest na ponad 156 mln zł.

Karabinek Mini Beryl przeznaczony jest dla pododdziałów piechoty, wojsk desantowych i innych rodzajów sił zbrojnych, w tym jednostek specjalnych. Jest to broń niezwykle celna, trwała, niezawodna i odporna na wpływy niekorzystnych warunków atmosferycznych. Idealna do walki w pomieszczeniach zamkniętych.

Karabinek Beryl 

Więcej o karabinkach Beryl oraz Mini Beryl w artykule autorstwa p. Remigiusza Wilka.

Pistolet Johna Dillingera

John Dillinger (gangster) posiadał przerobiony na full-auto pistolet Colt 1911, zasilany silnym nabojem 9 mm (.38 super) z przednim chwytem od Thompsona i przedłużonym magazynkiem 20-nabojowym. W pistolecie tym jak widać na poniższym zdjęciu jest założona lufa z osłabiaczem podrzutu, dzięki temu zwiększyła się celność broni podczas strzelania ogniem seryjnym.
Broń tą dla Johna Dillingera zrobił rusznikarz Himan S.Lebman z San Antonio, który w latach 30 XX wieku zaopatrywał m.in. przestępców w USA w najnowszą wtedy broń palną (np. maszynowe wersje Mausera C96). Zainspirowany Mauserem C96 postanowił przerobić właśnie Colta 1911 również na mini pistolet maszynowy.
Czytaj dalej