Zabezpieczony: Lepiej być przygotowanym

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Emergency Bandage – opatrunek izraelski

Emergency Bandage znany jest w środowisku ratowników taktycznych jako „opatrunek izraelski” to innowacyjny, sprawdzony na polu walki produkt pierwszej pomocy, tamujący wypływ krwi z boleśnie krwawiących ran jeszcze przed przewiezieniem do szpitala. Stanowi idealne rozwiązanie w postępowaniu w nagłych wypadkach, kiedy liczy się każda chwila. Produkowany jest przez firmę First Care Products Ltd.


Czytaj dalej

(17) Aktywny Strzelec obezwładniony przez studenta

W czerwcu 2014 roku Aktywny Strzelec wtargnął na teren kampusu Seattle Pacific University w stanie Waszyngton. W wyniku jego działań została zabita 1 osoba, a 3 kolejne zostały ranne.
Aktywny Strzelec został powstrzymany przez studenta za pomocą gazu obronnego. Student wyczekał moment, gdy uzbrojony w broń palną napastnik musiał przeładować broń i skutecznie zaatakował go gazem. Następnie zabrał napastnikowi broń długą i uciekł na zaplecze. Z zaplecza widząc, że gaz obronny zadziałał skutecznie ponownie wybiegł do napastnika i skutecznie go unieruchomił co pozwoliło na jego całkowite rozbrojenie oraz oddanie w ręce policji.

Jak poprowadzić akcję ratunkową?

Film przedstawia procedury powiadamiania załóg pogotowia ratunkowego przez bezpośrednich świadków zdarzeń oraz czynności jakie należy wykonać by możliwie jak najbardziej ułatwić dojazd na miejsce zdarzenia załodze ratownictw medycznego.


Zabezpieczony: Polscy terroryści ISIS

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Jak przeżyć atak terrorystów

Jeśli w miejscu publicznym w którym aktualnie przebywasz ktoś zaczyna strzelać – to albo coś zrobisz, albo być może zaraz zginiesz!

Uciekaj!
– jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie rozległy się strzały, uciekaj z miejsca zagrożonego – nie ratuj rzeczy osobistych i nie staraj się za wszelką cenę pomagać innym;
– biegnij pochylony, obserwuj teren i myśl którędy możesz się wydostać z miejsca zagrożonego atakiem.
Czytaj dalej

Zabezpieczony: Dobry terrorysta to martwy terrorysta – Strzelaj żeby zabić!

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

(2) Edukacja Antyterrorystyczna – Coś się kończy, coś się zaczyna…

Świadomość charakteru zagrożenia wynikającego z ataku terrorystycznego odgrywa kluczową rolę w profilaktyce antyterrorystycznej. Znając sposoby rozpoznawania symptomów ewentualnego zagrożenia, a także bezpiecznego reagowania na nie można nie dopuścić do jego przeprowadzenia.

Można liczyć na LITOŚĆ, można dać się ZABIĆ – można również WALCZYĆ.
Czytaj dalej

(2) Terroryzm – 2 900 szt. nabojów do karabinka KBK AK, czyli o brakującej części magazynu w Bytomiu

5 listopada 2015r. policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził prawie 2900 nabojów do „kałasznikowa”. Wpadł podczas kontroli drogowej, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Za nielegalne posiadanie amunicji zatrzymanemu grozi do 8 lat więzienia.


Czytaj dalej