Zabezpieczony: Lepiej być przygotowanym

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

RBSD w systemie pracy policjanta

Bezpieczeństwo, po potrzebach fizjologicznych, jest zaliczane do podstawowych potrzeb człowieka. Każdy człowiek pragnie zabezpieczyć się przed krzywdą fizyczną i emocjonalną. Dążąc do zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa osobistego, powinniśmy w pierwszej kolejności zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, następnie nauczyć się ich unikać i w dalszej kolejności opanować sposoby reagowania w krytycznych sytuacjach.
Czytaj dalej

(1) Strzelanie z broni krótkiej z wykorzystaniem latarki

Latarka jest niezbędnym uzupełnieniem broni palnej w nocy. Pozwala ona na dobre celowanie do przeciwnika i oślepia go. Jedną z technik użycia latarki w strzelaniu z pistoletu jest trzymanie jej w ręce nieuzbrojonej w pistolet i daleko od własnego ciała.
Przeciwnik w ciemnościach widzi tylko światło, które go oślepia i prawdopodobnie jeśli jest również uzbrojony w broń palną to będzie strzelał w kierunku tego światła.
W ciemnościach ten, kto potrafi pierwszy oświetlić przeciwnika, ma szansę na zwycięstwo.
Zdjęcie i tekst pochodzą z książki porucznika Jerzego Podolskiego „Pistolet w sporcie i samoobronie”  wydanej w 1928 roku.
Czytaj dalej

Śmiertelnie pobił pałką teleskopową

Dwaj mieszkańcy Tarnowa pokłócili się przed sklepem monopolowym. – Awantura przybrała nieoczekiwany obrót. Jeden z nich wyjął z kieszeni krótki przedmiot, którym energicznie machnął. Wysunęła się metalowa pałka teleskopowa – relacjonuje Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. 26-latek zadał swojemu przeciwnikowi kilka ciosów. Uderzył go miedzy innymi w udo, plecy i głowę. – Pokrzywdzony osunął się na betonowy chodnik, natomiast napastnik zbiegł – podaje Kilmek.
Czytaj dalej

Nagłe Zatrzymanie Krążenia – Algorytm RKO

Według Europejskiej Rady Resuscytacji na podstawie analizy 700 000 zgonów (w Europie) na miejscu zdarzenia do uratowania było 40% osób zmarłych.

Również w Polsce z roku na rok wzrasta liczba zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia. Na każde 10 000 osób umiera 46, co oznacza że co roku odnotowuje się ponad 100 000 zgonów wywołanych chorobami serca. Spośród pacjentów zapadających na Nagłe Zatrzymanie Krążenia poza szpitalem udaje się uratować w Polsce jedynie 5%.

Możemy to zmienić. Naucz się jak uratować ludzkie życie!

Czytaj dalej