Bomba w autobusie

Ładunki wybuchowe często znajdują się w grubych, nieprzezroczystych reklamówkach, paczkach lub brezentowych torbach – przez co trudno określić ich kształt oraz rozpoznać czym faktycznie jest pozostawiony pakunek. 

Jeśli jesteś kierowcą, najkorzystniej będzie jak najszybciej opuścić pojazd – ewakuując siebie i pasażerów drzwiami najbardziej oddalonymi od miejsca położenia ładunku.

W każdym przypadku niezwłocznie poinformuj o swoich działaniach policję. Jeśli jesteś pasażerem, powiadom o pakunku kierowcę i przemieść się w przeciwną stronę, jak najdalej od miejsca położenia ładunku.
Czytaj dalej

Reportaż o próbie porwania samolotu w Krakowie

Szczeniacki wygłup 16-latki ściągnął poważne kłopoty na nią samą, a także na rodziców Dorotę Terakowską i ówczesnego naczelnego Gazety Krakowskiej Macieja Szumowskiego – pisze Urszula Wolak Mordercy! Terroryści! – krzyczą pasażerowie na widok grupki młodych ludzi prowadzonych przez milicjantów na krakowskim lotnisku w Balicach. Kamera pokazuje zbliżenie twarzy jedynej w grupie dziewczyny. Widać strach. Słowa skandowane przez tłum gapiów dochodzą do niej jakby z zaświatów… Tak mógłby zaczynać się film o wydarzeniach z grudnia 1980 r., w których brała udział 16-letnia wówczas Katarzyna T.
Reportaż zrealizowany dla TVP Kraków opowiada o próbie porwania samolotu przez Katarzynę Nowak i grupę jej nastoletnich kolegów w 1980 r.

(17) Aktywny Strzelec obezwładniony przez studenta

W czerwcu 2014 roku Aktywny Strzelec wtargnął na teren kampusu Seattle Pacific University w stanie Waszyngton. W wyniku jego działań została zabita 1 osoba, a 3 kolejne zostały ranne.
Aktywny Strzelec został powstrzymany przez studenta za pomocą gazu obronnego. Student wyczekał moment, gdy uzbrojony w broń palną napastnik musiał przeładować broń i skutecznie zaatakował go gazem. Następnie zabrał napastnikowi broń długą i uciekł na zaplecze. Z zaplecza widząc, że gaz obronny zadziałał skutecznie ponownie wybiegł do napastnika i skutecznie go unieruchomił co pozwoliło na jego całkowite rozbrojenie oraz oddanie w ręce policji.

Czy terroryści uderzą w czasie Światowych Dni Młodzieży?

Rośnie liczba Polaków zaangażowanych w działalność Państwa Islamskiego. Dlaczego dla tak wielu ludzi atrakcyjne staje się uczestniczenie w walce ze światem Zachodu? Dlaczego chcą być terrorystami? Czy wielka masowa impreza jaką są Światowe Dni Młodzieży może stać się celem zamachów?

Zabezpieczony: Polscy terroryści ISIS

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Federalny Urząd Kryminalny – na terenie Niemiec rozpoznano 497 islamskich terrorystów

Na terenie Niemiec przebywa obecnie 497 islamistów stwarzających zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – podał 22 maja 2016r. niemiecki dziennik „Welt am Sonntag”. Na początku 2015 roku na liście BKA było tylko 270 osób.
Czytaj dalej