Zanim zaczniecie paradować z bronią pneumatyczną, ASG, paintball lub DEKO po ulicy ZASTANÓWCIE SIĘ czy warto. Czy swoim zachowaniem nie stworzycie zagrożenia dla siebie i osób postronnych.
PAMIĘTAJCIE o tym, że wezwany na miejsce zdarzenia patrol policji składa się z min. 2 osób, które są lepiej lub gorzej wyszkolone, wypoczęte lub zmęczone, zdrowe lub chore – są po prostu ludźmi z wszelkimi ich zaletami lub wadami. W związku z powyższym, albo podejdą do Was spokojnie i zagadają co to jest za fajna „giwerka” albo będzie bardziej nerwowo i skończy się to dla Was postrzeleniem lub śmiercią.
Pokrowiec do przechowywania broni nie jest żadnym luksusowym towarem – jeśli Was na niego nie stać (kosztuje już od 30 zł) to możecie swoja ulubioną broń zapakować do torby, worka po kartoflach lub owinąć kocem. Po co prowokować los.
Poniżej zamieszczam kilka filmików prezentujących modele broni palnej, które są pneumatycznymi replikami treningowymi broni palnej. Żaden funkcjonariusz policji ani ekspert broni palnej nie ma żadnych szans na ulicy rozpoznać, że ten przedmiot tylko do złudzenia przypomina broń palną.
Na koniec kilka słów o bezpieczeństwie treningu, pracy lub zabawy bronią palną lub repliką broni palnej czyli tzw. BLOS:
– BROŃ;
– LUFA;
– OTOCZENIE;
– SPUST.
Aleksander „OLAF” Pietryka – instruktor samoobrony, E.S.D.S. ( Explosive Self Defence System), W.S.D.S. (Women’s Self Defence System) , pałki teleskopowej, survivalu, pierwszej pomocy przedmedycznej BLS/AED, strzelectwa sportowego, obronnego oraz bojowego m.in. w systemie Point Shooting. Specjalista ds. bezpieczeństwa osobistego. Instruktor International Police Defensive Tactics Association oraz członek Stowarzyszenia IPDTA Polska. Fundator oraz Prezes Fundacji K2.